شرکت کیمیا پانل، خوش آمدید

شرکت کیمیا پانل، خوش آمدید

ساندویچ پانل آلومینیوم (کیمیا پانل) در شیراز

ساندویچ پانل آلومینیوم (کیمیا پانل) در شیراز
ساندویچ-پانل-آلومینیوم

ساندویچ پانل آلومینیوم (کیمیا پانل) در شیراز

ساندویچ پانل آلومینیوم به پانلی می‌گویند که متشکل از سه لایه منسجم است.این سه لایه شامل دو لایه ورق که از طرفین محدود می‌شود و یک لایه فوم که بخش میانی را پوشش داده است. ورق‌های طرفین از جنس فلز آلومینیوم و بخش میانی از فوم پلی اورتان می‌باشد این ورق‌ها با رنگ پلی استر کوره‌ای و پرایمر پوشیده می‌شوند.

امروز با افزایش جمعیت، نیاز افراد به ساخت سازه‌های پایدار و مقرون بصرفه بیشتر شده است.بنابراین مصالح پیش ساخته مانند ساندویچ پانل فراوان رواج یافته است. ساندویچ پانل ساختار مرکبی دارد که از سه لایه تشکیل شده و به دلیل متریال خاصی که در آن بکار رفته ویژگی‌های منحصربفردی را از خود نشان می‌دهد. این ترکیب سبب شده تا متریال پیش ساخته در مناطق گرمسیر و سردسیر قابل استفاده باشد.

در این مقاله قصد داریم به بررسی جزییات ساندویچ پانل آلومینیوم بپردازیم.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه شوید.

فهرست مطالب

ساندویچ پانل آلومینیوم چیست؟

ساندویچ پانل محصول نوین و پیش ساخته‌ای می‌باشد که از سه بخش اصلی و منسجم تشکیل شده است.طرفین ساندویچ پانل که با فلز آلومینیوم پوشش داده شده است و هسته میانی که با فوم پلی اورتان تزریق شده است. نوع پوشش بدنه باعث می‌شود که پانل ویژگی‌های خاص و کاربرد متفاوتی داشته باشد. ورق رویی و زیرین ساندویچ پانل با یک لایه رنگ پلی استر کوره‌ای و پرایمر مخصوص پوشانده می‌شود.

ساندویچ پانل با برخورداری از هسته میانی در ساختمان‌های صنعتی و تجاری پرکاربرد است.در هسته ساندویچ پانل آلومینیوم عموما از فوم پلی اورتان استفاده می‌شود. این نوع ساندویچ پانل در دو نوع دیواری و سقفی در صنایعی مانند خودرو سازی، کشتی سازی، ساختمان سازی مورد استفاده می‌باشد. در ابتدای مقاله اشاره کردیم که ساندویچ پانل آلومینیوم نوعی از ساندیچ پانل است که ورق رویی و زیرین از فلز آلومینیوم ساخته شده است و هسته میانی با عایق پلی اورتان پوشش داده شده است.این نوع پانل‌ها سبک می‌باشد علت این امر ضخامت ورق آلومینیوم است که حدودا کمتر از 0.2 میلی متر است.

از مهمترین ویژگی پانل آلومینیومی می‌توان به مواردی چون وزن سبک، قیمت مناسب، انعطاف پذیری، شکل پذیری بالا و ظاهر جذاب و زیبا و رنگ پذیری اشاره کرد.

ورق-آلومینویم-کیمیا-پانل

ورق آلومینیوم چیست؟

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

آلومینیوم فلز بسیار سبک و انعطاف پذیر است که به آسانی قابلیت خمشی دارد.این فلز در برابر خوردگی و پوسیدگی بسیار مقاوم است و بهترین رسانا جهت حرارت و الکتریسیته می‌باشد.ورق‌های آلومینیوم به صورت برگه‌های نازک تولید می‌شوند. این فلز به دلیلی ویژگی خاصی که دارد در صنعت ساختمان سازی بسیار کاربرد دارد و از اهمیت بالایی برخوردار است.

مزایای ساندویچ پانل آلومینیوم

بکارگیری ساندویچ پانل‌های آلومینیومی با مزایای گوناگونی همراه است.خصوصیات این نمونه پانل‌های پیش ساخته سبب می‌شود در مقایسه با سایر ساندویچ پانل‌ها انتخاب بهتر محسوب شود.برخی از مهمترین مزایای ساندویچ پانل آلومینیوم طبق موارد زیر است؛

 

 1. وزن سبک و قیمت بهینه: آلومینیوم فلز سبکی است که از آن در ساخت ساندویچ پانل استفاده می‌شود به دلیل برخورداری از وزن سبک موجب سهولت در حمل و نقل می‌شود و مقرون بصرفه است.سازه‌هایی که به کمک ساندویچ پانل آلومینیوم تولید می‌شود سبک وزن هستند و ماندگاری بالایی دارند.
 2. ضریب حرارتی بالا ورق آلومینیوم: آلومینیوم فلزی رسانا و هادی می‌باشد(هر ماده ای که جریان الکتریسیته را به خوبی از خود عبور دهد هادی یا رسانا نامیده می شود).به همین دلیل این محصول جهت ساخت مبدل‌های حرارتی و ظروف آشپزخانه قابل استفاده می‌باشد.
 3. غیر سمی بودن: آلیاژ آلومینیوم هنگامی که در مجاورت هوا قرار گیرد به آسانی واکنش داده و یک لایه اکسید آلومینیوم ایجاد می‌کند.از این رو پانل آلومینیوم یک محصول غیر سمی به حساب می آید و در صنایع بهداشتی، دارویی، بسته بندی مواد غذایی کاربرد بسیاری دارد.
 4. قابلیت بازتاب نور: ورق آلومینیوم نور را به طور کامل بازتاب می‌کند. این خاصیت بسیار کاربردی است و در ساخت بازتابنده‌های نوری، ساخت صفحات محافظ در برابر نور،تشعشعات حرارتی مادون قرمز و اماج رادیویی قابل استفاده است. بنابراین این فلز کاربرد مناسبی در گیرنده‌ها، فرستنده‌های رادیویی و باطری‌های خورشیدی دارد.
 5. ایستایی در برابر خوردگی: به دلیل برخورد اکسیژن با لایه رویی آلومینیوم و تولید اکسید دیگر سطوح آلیاژ چنانچه در مجاورت عناصر و مواد شیمیایی قرار گیرد واکنشی از خود نشان نمی‌دهد. وجود اکسید آلومینیوم واقع بر سطح رویی همانند یک لایه محافظ عمل کرده و از پوسیدگی و خوردگی لایه‌های زیرین پیشگیری می‌کند.
 6. تنوع رنگ: ساندویچ پانل آلومینیوم با تنوع رنگ متفاوتی قابل تولید است. این محصول قابلیت رنگ شدن در 40 رنگ مختلف را دارد. علاوه بر این 40 رنگ وابسته به سفارش مشتری با هر رنگ دلخواهی قابل تولید است.مهمترین خصوصیت آلومینیوم خاصیت رنگ پذیری این محصول می‌باشد و باعث تولید ساندویچ پانل آلومینیوم با تنوع رنگی بالا می‌شود.
 7. قابلیت انطاف پذیری: فلز آلومینیوم بکار رفته در ساخت ساندویچ پانل خواص مطلوبی دارد که چکش خواری، انعطاف پذیری و شکل پذیری جزء این موارد به شمار می آید.
 8. پایداری و مقاومت: در ساخت پنل‌ها به طور تقریبی حدود 85% از آلیاژ آلومینیم استفاده شده قابل بازیافت و تولید می‌باشد. انتخاب آلومینیوم در ساخت و ساز از لحاظ زیست محیطی بهترین گزینه به حساب می‌آید بنابراین پانل جزو مصالح ساختمانی پایدار است.
 9. ضد حریق و آتش سوزی: پوشش دهی هسته میانی ساندویچ پانل آلومینیوم با فوم پلی اورتان، عایق مناسبی در مقابل آتش سوزی است.ضد گرما و آتش در پانل‌های آلومینیومی به خاطر مواد خاص در لایه میانی است.بنابراین این پانل‌ها در ساخت ساختمان‌های بزرگ، مانند برج‌ها، ساختمان‌های آسمان خراش و بلند که بیش از 40 طبقه هستند به کار می‌رود.

معایب ساندویچ پانل آلومینیوم

 

 1. ساندویچ پانل آلومینیوم قابلیت شستشو ندارد. بنابراین در مکان‌هایی که ضدعفونی کردن و بهداشت در اولویت است قابل استفاده نمی‌باشد.
 2. این محصول ضریب هدایتی بالایی دارد.لذا در صرفه جویی انرژی حرارتی و برودتی بسیار ضعیف عمل می‌کند و عایق مناسبی به حساب نمی‌آید.
 3. ساندویچ پانل آلومینیوم از لحاظ تعدد طرح، محدود می‌باشد و علت این امر ناشی از نرم بودن آلیاژ آلومینیوم می‌باشد.مقاومت و دوام کمتری نسبت به سایر فلزات دارد.
 4. خاصیت انعطاف پذیری بسیار بالایی که این آلیاژ دارد یک امتیاز منفی به حساب می‌آید چرا که نسبت به سایر پانل‌ها طول عمر کمی دارد.
 5. ورق آلومینیوم به دلیل ضریب حرارتی بالایی که دارد در مقابل آتش سوزی به آسانی تغییر شکل می‌دهد و ساختار خود را از دست می‌دهد.
 6. آلیاژ آلومینیوم نسبت به نفوذ رطوبت آب ضعیف عمل می‌کند و اگر در مجاورت آب قرار گیرد پوشش آلومینیوم شکافته می‌شود.

انواع ساندویچ پانل آلومینیوم

ساندویچ پانل آلومینیوم به طور کلی در دو نوع سقفی و دیواری تولید می‌شود. این مدل ساندویچ پانل‌ها با هسته میانی پلی اورتان و پلی استایرن تولید می‌شود. ساندویچ پانل‌های دیواری با ورق‌های آلومینیوم مشخصات مشابهی دارند. وزن سبک، قیمت ارزان سبب سهولت می‌شود و مورد توجه نصابان قرار گرفته است.

کاربرد ساندویچ پانل آلومینیوم

ساندویچ پانل آلومینیم در دو نوع دیواری و سقفی تولید می‌شود.این متریال کاربردهای متعددی دارد که عبارتند از

 1. صنایع بسته بندی و حمل و نقل
 2. صنعت کشتی سازی
 3. خودرو سازی
 4. ساخت بالکن های فضای باز
 5. پوشش دهی کف و سقف
 6. پوشش دیوارهای سازه
 7. انواع کانکس، انواع سردخانه و سوله و سازه‌های نظامی
 8. ساخت اتاق تمیز یا کلین روم (به مکانی اطلاق می‌گردد که قابلیت ورود و خروج هوا به داخل و خارج از آن وجود داشته باشد و گرد و غبار به داخل وارد نشود و باید بالباس مخصوص وارد شوند).
 9. در آخر می‌توان گفت در ساخت اتاق‌هایی با کاربری آزمایشگاهی و بیمارستانی از ساندویچ پانل آلومینیوم دورو صاف استفاده می‌شود.

مشخصات فنی ساندویچ پانل آلومینیوم

همانطور که اشاره کردیم ساندویچ پانل آلومینیوم در دو نوع دیواری و سقفی طراحی و تولید می‌شود. ورق های آلومینیوم به کار رفته در پانل آلومینیومی با ضخامت 0.4 تا 0.7 میلی متر تولید می‌شود و ضخامت در نظر گرفته شده در پانل‌های دیواری بین 3 سانتی متر تا 15 سانتی متر موجود است.همچنین در ساندویچ پانل‌های سقفی میزان ضخامت حدود 4و6و8 سانتی متر و نهایتا 10 سانتی متر است.

قیمت ساندویچ پانل آلومینیوم

یکی از مهمترین فاکتورها در مورد ساندویچ پانل قیمت ساندویچ پانل است.قیمت ساندویچ پانل آلومینیوم به عوامل متعددی مثل نوع فوم، ورق آلومینیوم، ابعاد ساندویچ پانل و نوع پانل وابسته می‌باشد.

صاحبان کسب و کار وابسته به نیاز خود، نوع کاربری، ابعاد دلخواه را سفارش می‌دهند. بنابراین از ابتدای مصرف ساندویچ پانل باید کاربری را در نظر گرفت به این صورت مکانی که مورد استفاده قرار خواهند گرفت مهم است و طبق موارد بالا و قیمت روز را از طریق شماره‌های مندرج در پایین مقاله تماس حاصل کرد.کیمیا پانل با چندین سال سابقه مفید ارائه دهنده انواع ساندویچ پانل سقفی و دیواری با بهره مندی از بهترین مواد اولیه و بکار گیری نیروهای کارآمد آماده خدمات رسانی به شما می‌باشد.

مشتری عزیز شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محصولات کیمیا پانل شیراز با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

با ما در ارتباط باشید:

شماره های تماس:  09120646825     24-22-07137731520

آدرس کارخانه: شیراز – شهرک صنعتی – میدان سوم – بلوار کوشش شمالی – خیابان ساعی –

انتهای خیابان 801 – خیابان 802

آدرس دفتر فروش : شیراز – میدان اول

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.