شرکت کیمیا پانل، خوش آمدید

8 مورد از ویژگی های مهم ساندویچ پانل در شیراز

8 مورد از ویژگی های مهم ساندویچ پانل در شیراز

8 مورد از ویژگی های مهم ساندویچ پانل

هدف از این مقاله بررسی ویژگی­­ های مهم و کاربردی ساندویچ پانل می­ باشد.

ساندویچ پانل محصول پیش ساخته مدرن و کارآمدی می­ باشد که در عصر جدید به دلیل محسناتی که دارد مورد توجه مهندسان سازه قرار گرفته است.

ویژگی­ هایی مانند وزن سبک، استحکام و طول عمر زیاد مواردی می­ باشد که موجب شده نسبت به مصالح قدیمی برتری داشته باشد و جایگاه بزرگتری را در این عرصه ساخت بوجود آورد.

1.عایق حرارتی

یکی از خصوصیات مهم مصالح پیش ساخته توانایی بالای ست که در مقابل حرارت از خود نشان می­ دهد.در واقع ضریب هدایتی پایینی در برابر دما دارد.

این ویژگی شاخص باعث شده که سازه بسیار کارآمد باشد.مواد تشکیل دهنده این محصول پیش ساخته دارای ضریب انبساطی متفاوتی نیز است و در برابر تغییرات دما منجر به ایجاد تغییر در قسمت های دیگر ساندویچ پانل می­ شود.

ساندویچ پانل عایق حراراتی در اصفهان

2.تاثیر رطوبت

چنانچه تغییرات دمایی رخ دهد فشار هوا به طور مستمر وارد سازه می­ شود در نتیجه موجب تولید بخار آب می­ گردد و در نتیجه میعان صورت می­ گیرد.

ساختار این سازه ها طوری طراحی شده که باعث از بین رفتن رطوبت ایجاد شده می­ شود.

3.خاصیت ضد صوت

مصالح سنتی در ایام قدیم بافت سنگینی برای پوشش دهی داشت و هر چی میزان بتن و آجر زیاد بود عایق بهتری برای صوت در نظر گرفته می­شد.ولی این مصالح قدیمی جرم و حجم زیادی را اشغالی می ­کرد و بسیار پر هزینه بود.دیوارهای پیش ساخته قدیمی پوشش مناسبی جهت پارتیشن بندی بود ولی به عنوان عایق صوتی مناسب نبود.با پیشرفت، مصالح و سازه­ های نوینی وارد عرصه بازار شد و محصول جدیدی را رقم زد که ساختار سبک و نازکی داشت پوشش بسیار مناسبی جهت صوت بود.این ویژگی باعث شده که نسبت به بقیه سازه ها بسیار چشمگیر باشه و کاربرد انبوهی داشته باشد.

ساندویچ پانل ضد صوت

4.طراحی اصولی

ساندویچ پانل سازه نوینی است که امروزه بسیار کاربرد دارد و جز مصالح جدید به شمار می­ آید یکی از ویژگی مهم سازه پیش ساخته این است که در انواع طرح­ها ورنگ­های متفاوت و با ضخامت های کاربردی تولید می­ گردد.

این خصوصیات موجب شده که سازه بسیار انعطاف پذیر باشد و به وفور کاربرد داشته باشد.اگر بخواهیم یکی از این موارد را ذکر کنیم، در تولید و ساخت پنجره ها و درب می­باشد که اگر به درستی نصب و اجرا نشود مشکلات عدیده ای را ایجاد می­ کند و سیستم را دچار مشکل می کند چنانچه نصب به درستی انجام گیرد.طراحی و کاربرد پانل ها زیبایی خاصی به ساختمان می بخشد.

 

کانکس ویلایی

5.سیستم مناسب

آشکار است که امروزه پانل های ساندویچی در ساخت سازه ها بسیار کاربرد دارد.جهت استفاده از این سازه ها نیاز به ترکیب خاصی در سیستم می­ باشد. این استحکام مستلزم رعایت دو نکته اساسی جهت کار می­ باشد که موجب می­ شود سازه مستحکم و قدرتمند شود ایجاد سیستم اجرا و نصب کارآمد.اگر اتصالات ضعیف باشد موجب خرابی و ایجاد مشکلاتی می­ شود.اگر نصب و اجرای این سازه ها کامل انجام شود.ساندویچ پانل تعبیه شده در سیستم نمی تواند به درستی عمل کند و دچار محدودیت هایی می­ شود.

 

6.ساختار پانل ها

ساختار کلی ساندویچ پانل 3 لایه منسجم می باشد که لایه رویی و زیرین با گالوانیزه، آلوزینک، یا آلومینیوم پوشش دهی شده است و لایه میانی به فوم عایق محدود می­ شود که از جنسی پلی اورتان، پلی استایرن، یا گاها پشم سنگ یا پشم شیشه می ­باشد.

 

فاکتور مهمی که این سه لایه را بهم متصل می کند چسب می­باشد و برای اتصال سازه پیش ساخته استفاده می­ شود.این سازه مدرن دارای ویژگی های متعددی می باشد کاملا ضد آب بوده و ضریب هدایتی پایینی جهت دمای بالا و پایین است و در برایر سرما و گرما کاملا مقاوم است.فوم عایق خاصیت ویژه ای دارد که از رشد و تجمع میکروب ها و حشرات موذی و انواع کپک ها جلوگیری می­کند.

 

چسب هایی که در ساخت پانل کاربرد دارد از جنس رزین های مصنوعی، ترموست ­ها یا پلاستیک ­های حرارتی می ­باشد. این چسب دارای کیفیت و مقاومت بالایی ست و در برابر نیروهای دیفرانسیل پایداری بسیاری دارد و از این جهت مفید است.

 

ساختار ساندویچ پانل

7.عایق مناسب

عایق بندی مهمترین ویژگی ساندویچ پانل است که بسیار کاربردی می ­باشد تمام مواردی که در ساخت ساندویچ پانل بکار رفته توسط سازمان های تحقیقاتی مورد ارزیابی واقع شده است.عایق بندی موردی می­ باشد که بسیار حائز اهمیت است و در سیستم ساندویچ پانل مورد توجه است.پانل ها با تغییرات دمای سرد و گرم منبسط و منقبض می شوند.

پانل ها با اتصالات نازک براحتی می­­­ توانند فشارهای 50 درصدی را متحمل شوند.سازه ها بایستی با توجه به نیاز مشتری و کاربردی که دارد با دانسیته مورد نظر تولید شود نه بسیار فشرده که در دمای پایین از هم گسسته شود و نه در دمای بالا که آویزان گردد و در برابر فشارهای زیاد یا اشعه نور خورشید کاملا مقاوم است و رطوبت و حرارت در آن اثری ندارد.

 

8.کنترل کیفیت

یکی از مسائلی که در تولید پانل ها حائز اهمیت است بررسی کنترل کیفیت می­ باشد.انسجام 3 لایه بسیار مهم است.رطوبت اگر چه خطرناک نیست ولی از بابت ظاهر و دوام تاثیر زیادی در استحکام سازه می­ گذارد.سطوح سازه پیش ساخته در برابر هوا و رطوبت مقاوم است و موجب فرسایش ساندویچ پانل نمی­ گردد و دوام بالایی دارد. نحوه تولید این سازه پیش ساخته بادوام از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که کوچکترین مورد باعث ایجاد پانل نامرغوب می­ گردد و کیفیت خود را از دست می­ دهد و به سازه آسیب می­ رساند.بنابراین کنترل کیفی از مسائل مهمی است که باید توجه کرد.

 

برای مشاهده ویدیوها می توانید به کانال آپارات مراجعه نمایید.

مشتری عزیز شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محصولات کیمیا پانل شیراز با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

با ما در ارتباط باشید:

شماره های تماس:  09120646825     24-22-07137731520

آدرس کارخانه: شیراز – شهرک صنعتی – میدان سوم – بلوار کوشش شمالی – خیابان ساعی –

انتهای خیابان 801 – خیابان 802

آدرس دفتر فروش : شیراز – میدان اول

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.