شرکت کیمیا پانل، خوش آمدید

ساندویچ پانل رنگی موثر در نمای سازه

ساندویچ پانل رنگی موثر در نمای سازه
ساختمان با نمای ساندویچ پانل

ساندویچ پانل رنگی موثر در نمای سازه

ساندویچ پانل را می‌توان با رال رنگی متنوعی تولید و عرضه کرد.قطعا استفاده از رال رنگ ساندویچ پانل می‌تواند تاثیر متفاوتی بر روی نمای سازه داشته باشد. انتخاب رنگ مناسب برای نمای ساندویچ پانل تحت عواملی مانند کاربرد سازه، موقعیت جغرافیایی و سلیقه مشتری می‌باشد. رنگ‌هایی که در این زمینه بیشترین کاربرد دارد؛ سفید، طوسی و آبی می‌باشد.

ساندویچ پانل دیواری

از دیرباز تاکنون تلاش بشر بر این بوده است که بتواند مصالح با کیفیت و خاص را جایگزین مصالح سنتی و قدیمی کند.مصالح و متریالی که امروزه در ساخت سازه بکار می‌رود هر کدام ویژگی و خصوصیات خاصی دارد.خواص فیزیکی، شیمایی و مکانیکی هر متریال نقش موثریی در عملکرد سازه دارد.علاوه بر ویژگی‌های ظاهری که بسیار حائز اهمیت است، نقش متریال سازه وابسته به مکان خصوصیات حساسی را بوجود می آورد.

ساندویچ پانل، متریال پیش ساخته در شمار محبوب ترین مصالح ساختمانی است که رال رنگی متنوعی دارد.خریداران می‌تواند با انتخاب رال رنگ ساندویچ پانل و اجرای آن در بخش دیوار و سقف سازه، همخوانی مناسبی بوجود آورند. رال در معنای لغوی به طیف یا کد رنگی ساندویچ پانل گفته می‌شود. رنگ بکار برده شده بر روی ورق ساندویچ پانل هیچ گونه تاثیری بر روی کیفیت فوم و دیگر موارد ندارد.اما می‌تواند بر روی برخی دیگر از خصوصیات ظاهری تاثیر مثبتی داشته باشد.در برخی از متریال‌ها رنگ تاثیری بر عملکرد مواد ندارد.ولی رنگ در بعضی موارد بر رفتار متریال و شاخص‌های عملکرد موثر است.به طور نمونه رنگ آجر بنایی که در دیوار چینی بکار می رود بر عملکرد آن تاثیری ندارد اما رنگ آجر یک فاکتور بسیار مهم در این مورد است.

ساندویچ پانل کیمیا یک ترکیب منسجم با سه لایه که از طرفین به ورق محدود می‌شود و لایه میانی که توسط فوم پلی اورتان پوشش داده شده است.ساندویچ پانل‌های رنگی با طرح‌های متنوع و کاربری‌های متفاوت طبق سلیقه مشتریان تولید می‌گردد. این ورق‌های رنگی همراه با کد و لیست قیمت از طرف شرکت‌های تولید کننده در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. بهره‌مندی از این نوع ورق تاثیر زیادی در نمای ساختمان دارد. در ادامه قصد داریم شما را با جزییات بیشتر تاثیر رنگ ساندویچ پانل در نمای سازه آشنا کنیم.

”هزینه کمتر تعمیرات، مقاومت در برابر خوردگی و پوسیدگی، عدم صدمات مکانیکی از جمله مزایای استفاده از ورق‌های رنگی می‌باشد.“

قیمت ساندویچ پانل در-شیراز

وجود تنوع رنگی بالا با رال رنگ ساندیچ پانل

یکی از فاکتورهای مهم ساندویچ پانل تنوع رنگی و زیبایی منحصربفرد آن است. کدهای تعیین کننده رنگ ساندویچ پانل اعم از دیواری و سقفی به صورت برچسب نوع رنگ و براق بودن آن را نشان می‌دهد.مواردی مانند کدری یا براقی و دیگر خواص رنگ هم ذکر می‌گردد. با توجه به این موضوع شما مشتری گرامی با تماشای رال رنگ ساندویچ پانل، رنگ مورد نظر را انتخاب و خرید پانل را طبق نیاز و سلیقه خود انجام دهید.

ساندویچ پانل‌های رنگی سبب جذابیت و زیبایی بخشیدن به ساختمان یا محل مورد نظر می‌گردد.شرکت‌های تولید کننده ساندویچ پانل از رال رنگ استفاده می‌کنند.رال رنگ استانداردی جهت تمایز و شناسایی رنگ‌ها از یکدیگر است.شرکت‌های تولید کننده ساندویچ پانل توانایی رنگ آمیزی انواع رول گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم را در رنگ‌های متنوع و متفاوت با تجهیزات پیشرفته دارند.فلزات با رنگ استاتیک و یا کوره‌ای پوشش دهی می‌شود و سپس ورق‌های رنگی با لایه‌های پلی استر جهت حفظ لایه‌های زیرین در برابر تغییرات جوی بخصوص آب و هوای شرجی می پوشانند.

ساندویچ پانل ها در ابعاد متنوع و با رنگ های مختلف تولید و عرضه می گردد.رنگ های پرمصرف برای ساندویچ پانل اغلب پرتقالی، سفید، نارنجی، قهوه ای، زرد، آبی، صورتی، بنفش، نقره ای، طوسی، سبز یشمی و قرمز می باشد.

بررسی مزایای رال رنگ ساندویچ پانل

بکار گیری رال رنگ ساندویچ پانل برای مشتریان موجب نماسازی فضای داخلی و خارجی ساختمان و ایجاد زیبایی بصری می‌شود و طبق سلیقه مشتری انجام می‌گیرد.بنابراین رنگ بندی‌های متنوع برای سازه‌های ساندویچ پانل در کاربری‌های متفاوت و توجه به سبک بومی و نوع آب و هوا در نظر گرفته می‌شود. عوامل متعددی در انتخاب رال رنگ پانل مانند کاربرد سازه، موقعیت جغرافیایی، مکانی و سلیقه مشتری، نوع پانل تاثیرگذار است.

تاثیر رنگ در عملکر حرارتی دیوارها و سقف‌ها

رنگ‌های گوناگون چنانچه در مجاورت نور خورشید قرار بگیرند می‌توانند عملکرد متفاوتی را از خود نشان دهند. رنگ‌های جاذب نور با تابش آفتاب نور را به طور کامل دریافت و تبدیل به گرما می‌کند و سبب بالا رفتن دما در پوشش دیوار و سقف می‌گردد.در این صورت شرایط آب و هوایی و جوی شاخص مهم تاثیرگذار در رنگ ساندویچ پانل است.به وضوح می‌توان بیان کرد که در مناطق گرم، معتدل و سرد هر کدام نیاز حرارتی متفاوتی دارد. پانل‌هایی با رنگ‌های تیره جذب نور بالایی دارد و چنانچه در مجاورت آفتاب قرار بگیرند باعث افزایش دما در سازه می‌شود و قطعا پانل با رنگ روشن، میزان کمتری از نور را جذب می‌کند.

تاثیر رنگ سازه در مواجهه با عوامل آسیب زا

عوامل آسیب زا از قبیل رطوبت، خشکی هوا و حشرات موذی در حد بسیاری می‌تواند دیوار و سقف ساختمان را مورد هجوم قرار دهد. قطعا رنگ پانل در جذب یا دفع این حشرات موذی موثر است.اگر پروژه در دست ساخت در مجاورت آماج حملات حشرات موذی باشد به رنگ پانل باید توجه ویژه داشت.

میزان تاثیر رنگ بر روی عمر مفید سازه

ساندویچ پانل‌های رنگی به دلیل برخورداری از یک لایه محافظ مضاعف موجب استحکام لایه‌های زیرین می‌شود و آن‌ها را از اثرات مخرب زیست محیطی در امان می‌دارد.پوشش رنگ تعبیه شده در سطح بیرونی پانل مانعی از عبور و نفوذ عوامل بیرونی می‌گردد. بایستی اذعان داشت نوع رنگ انتخابی و تکنینک رنگ آمیزی در میزان ماندگاری ساندویچ پانل رنگی تاثیر گذار است.

تاثیرگذاری رنگ پانل در نمای خارجی سازه

نمای بیرونی سازه به دلیل گویای ماهیت ساختمان بسیار حائز اهمیت است و در این مسیر ابزاری مانند انواع مصالح و متریال‌ها در اختیار مهندسان است.نمای ساختمان تحت تاثیر سه عامل مهم می‌باشد.

 1. ترکیب بندی مصالح نما
 2. رنگ متریال نما
 3. بافت متریال نما

 

در ساخت اکثر پروژه‌ها، ساندویچ پانل مهمترین متریال در ساخت نما می‌باشد و قطعا رنگ آن بیشترین تاثیر را در شکل گیری نمای بیرونی ساختمان دارد.هنگامی که برای نمای بیرونی از ساندویچ پانل استفاده می‌گردد سه فاکتور مهم در انتخاب رال رنگ وجود دارد که عبارتند از

 1. رنگ و بافت مصالح همجوار ساندویچ پانل در نمای سازه
 2. شرایط جوی اقلیمی محل پروژه
 3. کاربری ساختمان

اصول بکارگیری رنگ تیره در ساندویچ پانل

در ابتدای مقاله در مورد ساندویچ پانل‌هایی با رنگ تیره توضیح دادیم اما باید بدانید اگر در معرض گرما قرار بگیرند انبساط بیشتری نسبت به پانل رنگ روشن خواهد داشت.انبساط سازه عاملی می‌باشد که باعث تغییر شکل متریال می‌شود و به عبارتی شکل اولیه خود را از دست خواهد داد که موارد این چنینی به عهده مهندس طراح است. مهندسان طراح جهت رفع این مشکل تدابیری اندیشیده‌اند که می‌توان به این موارد اشاره کرد.

 1. تعیین روش لنگر سازه با در نظر گرفتن فاصله تاج و نیروی باربر
 2. کاهش حداکثر طول پانل
 3. در نظر گرفتن دمایی که پانل‌ها در آن مونتاژ خواهد شد

طراحی و ساخت ساندویچ پانل با رال رنگ تیره، طبق ضوابط و شرایط خاصی باید انجام گیرد.یکی از قوانینی که رعایت آن ضروری است حداکثر طول پانل ها 6 متر باشد و جهت تولید باید از ورق هایی با ضخامت 6 میلی متر استفاده شود.

مزایای استفاده از رال رنگ در ساخت ساندویچ پانل

 1. افزایش طول عمر سازه
 2. دوام پوش رنگ سازه
 3. مقاومت دو برابر سازه در برابر فرسایش و خوردگی
 4. هزینه بهینه برای نگهداری و تعمیر
 5. زیبایی نمای سازه
 6. آب بند بودن رال رنگ‌ها

قیمت رال رنگ ساندویچ پانل

باید به این نکته توجه داشت که رنگ بندی ساندویچ پانل قطعا می‌تواند بر روی قیمت تاثیرگذار باشد در ابتدای مقاله اشاره کردیم ساندویچ پانل رنگی با رال رنگ با ورق‌هایی به ضخامت 0.6 نیاز است که میزان ضخامت ورق قطعا بر روی قیمت پانل تاثیرگذار است. انواع ساندویچ پانل با رنگ‌های رایج به آسانی می‌توانید با قیمت بهینه تهیه نمایید. اما رنگ‌های خاص و فانتزی به دلیل سفارشی بودن به قیمت پانل می‌افزاید.

آگاهی از موجودی رنگ‌ها و قیمت با کارشناسان بخش فروش تماس حاصل فرمایید. اعلام قیمت ساندویچ پانل در زمینه انتخاب رنگ مناسب با کاربری سازه، شرایط اقلیمی و میزان بودجه راهنمای شما خواهند بود.

تاثیر روان شناختی رنگ در ساختمان

میزان تاثیر رنگ در نمای سازه‌ها فراتر از ایجاد زیبایی است. رنگ بر روح و روان انسان‌ها تاثیر بسیاری دارد. هر رنگ تاثیر متفاوتی دارد. هنگام انتخاب رنگ در پوشش دهی سقف یا دیوار، محل نصب و کاربری ساختمان باید لحاظ شود. مکان‌هایی که جداره آن‌ها با رنگ آبی پوشش داده شده باعث ایجاد حس خنکی در افراد می‌شود. در حالی که اگر دیوارها یا سقف رنگ قرمز باشد موجب انرژی و هیجان بیشتر می‌گردد. از لحاظ روانشناسی اگر مدت زمان طولانی فردی در معرض رنگ قرمز قرار گیرد  تحت فشار می‌باشد. هر رنگ به تنها یا ترکیب با رنگ‌های دیگر طیف گسترده‌ای از تاثیرات می‌تواند داشته باشد.

در هر مرحله طراحی ساختمان باید با توجه به نیازها و ویژگی های سازه، رنگ مناسب انتخاب شود.

تفاوت رنگ پانل در مکان های متفاوت

رنگ پانل‌ها در مکان‌های مختلف متفاوت است. جهت ساخت بیمارستان، درمانگاه‌های اورژانس یا مراکز انتقال خون بهتر از رنگ سفید استفاده کنند. ترجیحا برای ساخت سالن‌های کارگاهی بهتر است به علت محیط کار و نوع کار از رنگ سفید استفاده نشود.چون یقینا رنگ سفید حساس بوده و در مقابل گرد و خاک و چربی زیبایی خود را از دست خواهد داد. بنابراین بهتر است که جهت پوشش دهی سالن کارگاهی از رنگ قهوه‌ای ملایم یا تند استفاده کرد. این گونه تاثیر ساندویچ پانل بر نمای سازه قابل مشاهده است.استفاده از ساندویچ پانل در ساخت سردخانه و اتاق تمیز و محل‌های گرمایشی بسیار متداول است و بهتر است برای محیط‌های سردخانه از رنگ سفید که انعکاس دهنده نور است بهره برد. سالن‌های پرورش قارچ برای ایجاد محیط گرمایشی از رنگ با طیف تیره استفاده کنند.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که استفاده از رنگ بندی دیوار و سقف سازه با ساندویچ پانل بسته به سلیقه مشتری می‌باشد اما کاربرد رنگ‌های شاد در محیط اطراف موجب سر زندگی، تازگی و حس خوب در افراد می‌شود.

مشتری عزیز شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محصولات کیمیا پانل شیراز با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

با ما در ارتباط باشید:

شماره های تماس:  09120646825     24-22-07137731520

آدرس کارخانه: شیراز – شهرک صنعتی – میدان سوم – بلوار کوشش شمالی – خیابان ساعی –

انتهای خیابان 801 – خیابان 802

آدرس دفتر فروش : شیراز – میدان اول

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.