شرکت کیمیا پانل، خوش آمدید

آشنایی با داکت پانل

آشنایی با داکت پانل
داکت

داکت چیست؟

داکت در واقع یک کانال یا مسیری برای عبور و مرور هوا می­ باشد. یک تهویه مطبوع و مناسب برای خارج کردن هوای آلوده و وارد کردن هوای سالم به داخل محفظه می ­باشد.تهویه همیشه برای ورود و خروج هوا نیست بلکه برای بالانس کردن هوای مطبوع هم می­ باشد.

 

این جریان هوا ممکن است که به این صورت باشدکه هوا وارد و یا خارج شود.این سیستم تهویه بصورت کانال کشی شده انجام می گیرد.

ساختار داکت پانل

داکت پانل همانند ساندویچ پانل از سه قسمت تشکیل شده که لایه رویی و زیرین که از جنس ورق آلومینیوم می­ باشد و هسته میانی آن فوم پلی اورتان یا فوم ایزسیانورات می­ باشد.عایق مناسبی برای انرژی حرارتی نیز هست (ساختار کلی آن ساندویچ پانل می ­باشد).

تهویه هوا کانال

مزایای استفاده از داکت پانل

 

1)موجب تهویه هوای مطبوع در کانال های تهویه می ­شود و مانع هدر رفتن انرژی می­ گردد.

2)نصب آسان و سریعی دارد که این کار بایستی توسط افراد مجرب و متخصص انجام گیرد.

3)عایق حرارتی مناسبی برای سیستم های تهویه حتی با فشار بالا هم می­ باشد و پاسخ گوی مناسبی است.

4)فوم پلی اورتان به دلیل مکانیزم خاصی که دارد عایق صوتی کارآمدی است.

5)یکی از مزایای ساندویچ پانل وزن سبک می­باشد که وزن سبک جز خصوصیات بارز این متریال می ­باشد.

6)ضد حریق بودن این متریال 

7)مانع نفوذ رطوبت بوده و این خاصیت ضد آب باعث می­ شود در خیلی از مکان­ های مانند پرورش تخم مرغ و سوله­ای پرورش قارچ و خیلی از سازه­هایی که عدم رطوبت نقش مهمی دارد پر کاربرد است.

8)چون سطح داخلی داکت ها صاف و صیقل می­ باشند این امکان را می دهد که تجمع باکتری ها به صفر می ­رسد.

 

داکت پانل

داکت پانل چیست؟

همانطور که قبلا متذکر شدیم داکت یک کانال یا مسیر عبور برای هوا می­ باشد که ممکن است صرفا به سمت داخل یا بیرون هدایت شود.یک سیستم تهویه که جریان هوا را جابجا می­ کند و اغلب بصورت کانال کشی شده می­ باشند.متریال بکار رفته، ورق گالوانیزه می ­باشد که یک عنصر مناسب و استاندارد جهت این کار می­ باشد.

 

به دلیل اینکه این عنصر گزینه مناسبی برای هدایت حرارت و گرما هستند از این رو قسمت داخلی این متریال با عایق پوشانده می­ شود که این امر موجب می­ شود تبادل حرارت به حداقل برساند که عایق داکت این نیازها را مرتفع می­ سازد. عایق های متعددی از گذشته تا کنون وجود داشته است ولی داکت پانل مزایای بیشتری نسبت به مدل های نوستالژی دارد.

 

فوم پلی اورتان نسبت به موارد قبلی مشابه نیست و کاملا متفاوت است عایق بسیار مناسبی برای انرژی حرارتی و رطوبت است، داکت پانل به دلیل ویژگی­ های منحصربفردی که دارد تحول بزرگی در سیستم های تهویه بوجود آورده است.شرکت کیمیا پانل با بهرهمندی از مدرن ترین و مجهزترین ماشین آلات صنعتی اقدام به تولید چنین محصولاتی کرده است و پاسخ گوی نیاز مشتریان می­ باشد.

 

کاربرد داکت پانل

طبق مطالب پیشین که درباره ساندویچ پانل ذکر شد، داکت پانل هم در سیستم تهویه بسیار کارا می باشد، عایق مناسبی برای آلودگی صوتی بوده است و از اتلاف انرژی جلوگیری می­ کند.

 

بدلیل ساختاری که دارد وزن بسیار سبک و قیمت ارزانی دارد.سیستم های تهویه کاربرد وسیعی دارند به عنوان نمونه در سوله های پرورش قارچ که هوای مطبوع لازم است، از نظر راندمان و هزینه گزینه بسیار مناسبی می­ باشد.هر سیستم تهویه نصب آسانی دارد و هدف این است که از اتلاف انرژی کاسته شود داکت پانل کاربرد مناسبی دارد.

 

مشتری عزیز شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محصولات کیمیا پانل شیراز با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

با ما در ارتباط باشید:

شماره های تماس:  09120646825     24-22-07137731520

آدرس کارخانه: شیراز – شهرک صنعتی – میدان سوم – بلوار کوشش شمالی – خیابان ساعی –

انتهای خیابان 801 – خیابان 802

آدرس دفتر فروش : شیراز – میدان اول

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.