فارسی
Close
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
جستجو
بازگشت به تمام پست ها

ساندویچ پانل چیست؟

ساندویچ پانل چیست؟

ساندویچ پانل جایگزین مناسبی است برای مصالح سنتی یعنی آجری وسیمانی است که می توان با اطمینان کامل آن را در نظر گرفت، زیرا مزایای بسیاری نسبت به این مصالح دارد.ساندویچ پانل یک متریال ساختمانی پیش ساخته در زمینه ساخت و ساز می باشد که شامل دو لایه از یک ماده سفت و سخت است که به هر دو طرف یک هسته سبک وزن متصل می شود. جنس لایه میانی ممکن است از موادی مانند پلی استایرن، پشم سنگ، پشم شیشه، پلی اورتان یا XPS باشد. دو طرف این لایه را ورق های فلزی می پوشاند. جنس ورق های فلزی نیز معمولاً ورق گالوانیزه یا ورق رنگی یا آلومینیوم پیش رنگ شده یا ورق آلوزینک پیش رنگ شده است

از جمله سبک بودن، تحویل و نصب بسیار راحت و سریع و قیمت مناسب از لحاظ کاهش هزینه های ساخت و ساز مقرون به صرفه است. و درمصرف انرژی ها صرفه جویی می شود. لایه های ساندویچ پانل هر کدام خاصیت فیزیکی و مکانیکی دارند و مختص به مکانی با کاربرد خاص است. ولی درحالت کلی به دو نوع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی مورد استفاده قرار می گیرد.

پانل های ساندویچ گاهی اوقات به عنوان پانل های کامپوزیت یا پانل های عایق بندی ساختاری نامیده می شوند پانل ساندویچی یک نوع مصالح ساختمانی پیش است که وظیفه اصلی آن عایق حرارتی است. ساندویچ پانل در دو نوع دیواری و سقفی تولید می شوند.

پانل ساندویچی یا همان ساندویچ پانل به عنوان پانل سقف ، نما و اتاق های یخچالی استفاده می شود. این مصالح به دلیل سهولت در نصب و گزینه های جانبی جایگزین مناسبی برای مصالح سنتی هستند. از ورق های فولادی مثل ورق گالوانیزه در سطوح بالا و پایین استفاده می شود. این ورق‌ها را در رنگ های متنوعی تولید و استفاده می کنند که از این نظر در زیبایی نما نیز کاربرد دارند.

معمولاً مواد عایق بندی پایه مورد استفاده در ساندویچ پانل‌های پلی اورتان می باشد. علاوه بر این از سنگ های مصنوعی و پلی استایرن نیز استفاده می شود. استفاده از هسته سبک مقاومت در برابر نیروهای برشی و عایق سازی را فراهم می کند. در حالی که صفحات اطراف این هسته جهت مقاومت در برابر هوا و ضربه، مقاومت در برابر نیروهای کششی و فشرده سازی هستند.

فرق بین ساندویچ پانل و کانکس در این است که شما می‌توانید ساندویچ پانل‌ها را در انواع مختلف و سایز های متغیر متناسب با نیاز های خودتان سفارش بدهید و مانند کانکس‌های پیش ساخته نیست، حمل و نقل آن بسیار آسان است، به طوری که قطعات ساندویچ پانل به صورت جدا از هم است و به راحتی می‌توان این قطعات را به هم متصل نمود تا ساختمان پیش‌ساخته شما به سرعت و راحت آماده شود. این یک مزیت درباره ساندویچ پانل در مقابل کانکس های پیش ساخته است.که نصب و محل قرار گیری آن متناسب با سلیقه شما صورت می‌گیرد. یک نکته دیگر درباره ساندویچ پانل این است، که شما می‌توانید طراحی ساندویچ پانل خود را به دست بگیرد، و به راحتی آن را به طرح دلخواه خود سفارش دهید.

نظرات
نوشتن نظر Close Comment Form